מלון לשבת חתן

כחלק מהדברים המשמחים העומדים לקרות כפועל יוצא מן החתונה המתקרבת שלכם, בוודאי גם תחגגו את ה"שבת חתן". זהו כינוי לשבת שלפני החתונה, או לזו אחריה- תלוי לאיזו עדה אתם משתייכים- אשר בה תתקיים חגיגה שלמה שכולה מוקדשת לחתן עצמו ולהפיכתו מרווק לאדם נשוי, המצטרף למשפחה של אשתו הטריה. המנהגים המתקיימים בשבת החתן כוללים עלייה לתורה של החתן, מסיבה של המשפחה והחברים, וכמו כן סעודות ותפילות במהלך כל סוף השבוע.

כיצד חוגגים בשבת חתן?

החגיגות מתחילות עוד ביום שישי, מה שמחייב בעצם את שומרי השבת מבין המוזמנים ללון במקום בו מתרחש האירוע. על מנת לא לחלל את השבת ולאפשר קיום כל הסעודות והמנהגים בצורה נוחה ונעימה לכל האורחים, נפוץ בשנים האחרונות המנהג להזמין מלון לשבת חתן. באופן כזה נוצר כינוס של כל החוגגים באותו מתחם, אשר כולל בתוכו הן מקומות לינה והן בית כנסת במקום עצמו או במרחק הליכה קצר.

בזכות העובדה שכל החוגגים נמצאים במשך למעלה מיממה באותו המקום, מתאפשרת חגיגה ממושכת וכיפית במיוחד שבה כל אחד מהנוכחים יכול ליהנות. שבת החתן היא משמעותית גם מבחינת הדת וגם מבחינה משפחתית, כאשר ניתן בהחלט לצקת לתוכה נופך אישי. במלון עצמו ניתן לתאם את קיום האירועים השונים בסוף השבוע, בהתאם למה שמבקשת המשפחה. כך ניתן לשלב מסיבה כיפית עם שירים ומוזיקה, בטרם השבת נכנסת, וגם תפילות ומנהגים מסורתיים בשבת עצמה. בבית המלון או בקרבתו יימצא בית הכנסת, בו יעלה החתן לתורה, כאשר הנשים יוכלו לזרוק עליו סוכריות ממש כמו בבר המצווה שלו, שהתקיימה כמה שנים קודם לכן. הסעודות החגיגיות יכולות להתקיים בחדר האוכל של המלון, ובמהלכן יוכלו בני המשפחה לברך את החתן הצעיר, ולהפוך את הארוחה למסיבה מרגשת.

איך לבחור מלון שיתאים לחגיגות של שבת חתן?

מומלץ למצוא מלון שממוקם באזור נוח עבור הרוב הגדול של האנשים שיגיעו לשבת החתן, בדגש על קרבת המלון לבני המשפחה המבוגרים, כמו הסבים והסבתות, המתקשים בנסיעות ארוכות. ההגעה למקום צריכה להיות לכל היותר עד כניסת השבת ומומלץ עוד קודם לכן, והעזיבה במוצאי שבת. זה הופך את הימים שישי ושבת ל"קצרים" יותר, וחשוב לא להטריח את המוזמנים בנהיגה ממושכת מדי.

שבת חתן צריכה להיות באווירה חגיגית אך גם משפחתית ואינטימית יחסית, ולא מומלץ לייצר עומס רב מדי בבית הכנסת של המקום, או בכל אחד מהמתחמים המשותפים האחרים. מסיבה זו חשוב לבדוק מראש את תפוסת המלון בסוף השבוע המבוקש, ולשריין מספר חדרים שיכיל את כל המוזמנים, ולוודא הימצאותן של מיטות תינוק במקרה הצורך. תיאום עם הנהלת המלון לגבי קיומה של שבת החתן, תאפשר את שריון בית הכנסת במיוחד עבור המשפחה לצורך התפילות במהלך השבת, והקצאה מיוחדת למקומות ישיבה בחדר האוכל, מה שיאפשר ארוחות משותפות ואחדות משפחתית, ובעיקר- אווירה נהדרת.

 

Undefined